Kiedy udać się po poradę prawną?

Wizyta u adwokata lub radcy prawnego

Wizyta w kancelarii adwokackiej

Wizyta w kancelarii adwokackiejpowinna być stałym elementem profilaktyki zarówno w dochodzeniu swoich praw, jak i w dowodzeniu swoich racji.

Współczesny świat bowiem jest tak zbudowany, że większość dziedzin naszego życia reguluje odpowiedni zapis w kodeksie karnym lub w innych zbiorach przepisów. Co za tym idzie, nasze działania rodzą określone konsekwencje, bywa, że niezgodne z linią prawa. Nie znając przepisów narażamy się na ich nieświadome naruszenie i związane z tym konsekwencje.

Brak znajomości własnych przywilejów generuje sytuacje, w których padamy ofiarami nieuczciwych korporacji, współpracowników czy kontrahentów. Narażamy się na nadużycia nierzetelnych dłużników oraz wiele innych nieprzyjemności.

Większość z prawnych tarapatów, w które popadamy z łatwością można by ominąć. Gdybyśmy tylko z naszym problemem udali się po poradę w odpowiednim momencie, kiedy tylko opanowują nas wątpliwości, co do słuszności podejmowanych decyzji.

Wizyta w kancelarii adwokackiej

Naturalnie rodzi się więc pytanie, dlaczego tak zwlekamy z wizytą u adwokata lub radcy prawnego? Skąd ten potężny opór przed oddaniem swoich spraw kancelarii adwokackiej? Otóż w naszym społeczeństwie obsługa prawna niesłusznie kojarzona jest z ostatecznością.

Wizyta w kancelarii adwokackiej lub u radcy prawnego dla większości z nas jest decyzją, którą podejmiemy dopiero kiedy dany temat nas już absolutnie przerasta. Udajemy się po poradę prawną - adwokacką zazwyczaj, kiedy problem nabrał bardzo poważnych rozmiarów, z którego bez fachowej pomocy nie sposób już wybrnąć.

A przecież, kiedy zdrowie szwankuje naturalnie udajemy się do lekarza. Kiedy samochód działa niesprawnie udajemy się z nim do mechanika.

Jednak kiedy napotykamy problem natury prawnej nie uznajemy w podobnie logiczny sposób, że nadszedł moment na wizytę w kancelarii adwokackiej. Uznajemy, że problem jest zbyt błahy dla radcy prawnego lub domniemamy, że taka wizyta z pewnością jest zbyt kosztowna dla naszego budżetu.

Bierzemy zatem sprawy w swoje ręce i często to jest ten moment zwrotny, w którym nieświadomie brniemy w głębsze tarapaty. Działamy po omacku i podejmujemy decyzje na tzw. "chłopski rozum". W efekcie problemy narastają i piętrząc się spędzają nam sen z powiek.

To trochę tak, jakbyśmy ignorowali przewlekłe bóle i zamiast udać się z wizytą do lekarza próbowali się leczyć paracetamolem. A często już jedna wizyta u adwokata czy radcy prawnego rozwiązuje i zamyka dany problem.

Kiedy udać się do kancelarii adwokackiej?

Zatem kiedy i z jakiego typu sprawą udać się po poradę do radcy prawnego? Pomocy adwokata można zasięgnąć w różnych dziedzinach prawa, niezależnie od skali problemu.

W zakresie prawa cywilnego mieszczą się takie zagadnienia jak:

  • reprezentacja klienta w sprawach sądowych,
  • sprawy rozwodowe i alimentacyjne,
  • podział majątku małżonków,
  • zniesienie współwłasności,
  • windykacja należności i dochodzenie roszczeń finansowych,
  • przygotowanie apelacji oraz zażaleń nieprawomocnych orzeczeń sądowych,
  • a także sprawy najmu i eksmisji lokalowych.

Poza prawem cywilnym nasza kancelaria specjalizuje się także w sprawach ubezpieczeń, podatków, zobowiązań.Udzielimy pomocy także z zakresu prawa pracy jak i w sprawach karnych.

Zapraszamy do naszej kancelarii z każdym tematem, który nurtuje i zdaje się być mniej lub bardziej skomplikowany.

Każdemu klientowi oferujemy rzetelną i fachową obsługę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, z dyskrecją, szacunkiem i z pełnym zaangażowaniem.

Masz problem? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu przez formularz zamieszczony na stronie , wiadomość email na adres lexom@wp.pl lub telefonicznie 602 711 638.